2427/766
Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede)
Ib Madsen (, Danmark. 20. Århundrede)
“Pragh”. Skammel med ben af bejdset bøg. Sæde betrukket med bordeauxfarvet stof. Udført hos Schubell & Madsen.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle manglende knapper.
Moderne kunst og design, 2. juli 2024
Vurdering
Hammerslag
24 bud