1947/380
Fransk standerlampe af forgyldt og patineret bronze. Elektrisk. Empirestil, 20. årh.s begyndelse. H. 152.
Patina og almindelige alderstegn. Bemærk venligst: Bruun Rasmussen garanterer ikke for den elektriske installations funktionsduelighed.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag