1947/​380

Fransk standerlampe af forgyldt og patineret bronze. Elektrisk. Empirestil, 20. årh.s begyndelse. H. 152.

Patina og almindelige alderstegn. Bemærk venligst: Bruun Rasmussen garanterer ikke for den elektriske installations funktionsduelighed.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK