2048/215
Samling juleskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. A. Michelsen. (24)
Bestående af: 1952. 1960, 1962, 1964, 1966, 1968. 1970–1979. 1980–1987.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud