2004/767
Svensk snedkermester
Sæt på otte stole af eg. Sæde betrukket med sømbeslået, patineret naturskind. (8)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med overfladiske krakeleringer. To sæder, hver med et mindre hul i skind. Et sæde med større defekt i skind. (Se foto)
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag