1324/1560
Fransk kirkestage af messing støbt med liljer og to blomster af glaseret keramik. 20. årh. H. 53 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rester af lim under glaseret blomst, korroderet flere steder,
Varia, 13. juni 2013
Vurdering
Hammerslag