2024/557
Otto Schulz (f. Tyskland 1882, d. Sverige 1970)
Lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med blåt skind. Udført hos Boet, Sverige. 1930'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Ompolstret.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag