Emmy Thornam (f. Horsens 1852, d. København 1935)
Opstilling med franske anemoner i et glas. Sign. E. Thornam. Olie på lærred. 23,5×19.
Mindre krakeleringer. Mindre retoucheringer og enkelte minimale afskalninger langs kant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
29 bud