1250/613
John Kacere (f. Walker, Iowa 1920, d. 1999)
“Ileana 82” og “Krista 89”. Begge sign. John Kacere hhv. 1989, AP 22/75 og 1991, 42/100. Litografier i farver. Bladstørrelser 55×76. U.r. (2)
Små håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 11. december 2012
Vurdering
Hammerslag
13 bud