2040/209
Engelsk maler, 19. årh.
To børn ved et plankeværk. Sign. B. Senard 87. Olie på lærred. 77×51.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 633, 1997 nr. 352.
Enkelte mindre retoucheringer samt enkelte minimale afskalninger ved kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud