2032/297
Tibetansk Buddha af forgyldt bronze, siddende på firsidet trone med hænderne i Dharmachakra mudra, flankeret af lotus. 20. årh. H. 17.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag