2103/​62

Engelsk regency spillebord af mahogni med opklappelig plade. 19. årh. H. 71,5. B. 91,5. D. 44/88.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Revner i træet. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
1.200 DKK