1241/​1630

Fiskeserveringsspade, sauceske og kompotske af delvis forgyldt sølv samt ske prydet med rød flus. Vægt ca. 235 gr. (4)

Dele med gravering. Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 11. oktober 2012

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK