1241/1630
Fiskeserveringsspade, sauceske og kompotske af delvis forgyldt sølv samt ske prydet med rød flus. Vægt ca. 235 gr. (4)
Dele med gravering. Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 11. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag