F. C. Lund (f. København 1826, d. sst. 1901)
Interiør med en ung kvinde og en lille pige ved et ildsted. Sign. F.C. Lund, 1867. Olie på lærred. 50×44.
Minimale krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
11 bud