2008/969
Ubekendt design
Sofabord af bejdset mahogni. Svungen kant, balustreben samt “fødder” af sortlakeret træ. Ca. 1930. H. 63. Diam. 94.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og mindre hak.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag