2132/8552
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875)
Studier af nordafrikanske fiskere. Verso diverse studier. Usigneret. Dateret Tanger 44. Pen og blyant på papir. Bladstørrelse 27,5×37. Uindrammet.
Monteret foroven. Minimale rifter. Let gulnet.
Kunst på papir, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud