2124/276
En samling mille fiore brevpressere af glas, en med hvid overfang, to med centralt motiv af okse og hebræisk bogstav. Primært 19. årh. Diam. ca. 6–9 cm. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud