2124/​276

En samling mille fiore brevpressere af glas, en med hvid overfang, to med centralt motiv af okse og hebræisk bogstav. Primært 19. årh. Diam. ca. 6–9 cm. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

11 bud

4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK