872/112
Eugène Joseph Verboeckhoven (f. Warneton 1798, d. Bruxelles 1881)
En hanløve. Sign. Eugène Verboeckhoven ft. 1825. Olie på papir monteret på lærred. 41×51.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag