2102/36
Urkæde og to urvedhæng af 14 kt. guld. 20. årh.s begyndelse. Vægt ca. 48,5 g. L. 11,9–22,5. (3)
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag