2125/9099
Charles X kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende imperator, forsølvet skive. Frankrig, 19. årh.s første halvdel. H. 52. B. 38. D. 14.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Løs fjer medfølger.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag