1946/​399
Afrikanske kunstnere, 20. årh.: Figur samt maske af udskåret fedtsten. Den ene sign. Mombo. H. 17–25. (2)

Be­skriv­el­se

Figur samt maske af udskåret fedtsten. Den ene sign. Mombo. H. 17–25. (2)

Brugsspor. Naturlige revnedannelser i stenen.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Etnografica

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

250 kr.

250 kr.