1946/399
Afrikanske kunstnere, 20. årh.
Figur samt maske af udskåret fedtsten. Den ene sign. Mombo. H. 17–25. (2)
Brugsspor. Naturlige revnedannelser i stenen.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag