873/601
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Brudflader”. Sign. Jorn 63. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 45×30
Udstillet: Galerie Birch, København, 1964, kat. nr. 20.
Malerier & skulpturer, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag