2423/289
Et par frisiske barok lampetskjolde af messing, rigt dekoreret med punslet ornamentik i form af figurer og dyr, hver prydet med svungne lysarme med tre stager. 17./18. årh. H. 75. B. 52. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene drypskål med hul.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag