1338/808
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Kompositioner. Sign. Ejler Bille 91 samt nummereret 9/200. Litografier i farver. Lysmål 27,5×39,5, 37,5×30 og 38,5×29,5. (3)
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 17. september 2013
Vurdering
Hammerslag