2144/17
Kirkekrone af messing med seks svungne lysarme. Til stearinlys. 18–19. årh. Ø. 50. H. 40. Ekstra led til ophængning. H. 25.
Brugsslitage. 4 ens originale lystyller samt 2 uorginale lystyller.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag