2144/​17

Kirkekrone af messing med seks svungne lysarme. Til stearinlys. 18–19. årh. Ø. 50. H. 40. Ekstra led til ophængning. H. 25.

Brugsslitage. 4 ens originale lystyller samt 2 uorginale lystyller.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK