2448/8
Nyklassicistisk københavner kommode af mahogni, front med tre skuffer flankerede af kannelerede kvartsøjler. Danmark. 18. årh. H. 79. B. 78. D. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Vurdering