2125/769
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
Tre-armet lysekrone af patineret messing med skærme af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 64. Diam. 50.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|