2033/315
Thorvald Christensen Løndal (f. 1891, d. 1957)
Høstmotiv. Sign. Th. C. L. 1947. Olie på lærred. 88×118.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag