2413/731
Folmer Bonnén (f. Randers 1885, d. København 1960)
Danserinde. Sign. Folmer Bonnén 1918. Olie på plade. Lysmål 64×90.
Undersøgt i ramme. Originale revner i pladen. Talrige krakeleringer. Flere afskalninger.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud