1721/​1514

To kinesiske skæringer af delvis forgyldt og rødlakeret træ, rigt udskåret og gennembrudt med krigere, musikanter og arkitektur. 20. årh. H. 80. B. 25. (2)

Enkelte ridser og mærker. Mindre afslag på skæringer.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag