905/94
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Parti fra Køge Å med huse langs bredden. Sign. Ole Ring 1934. Olie på lærred. 55×70.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag