12032/22
Aage Lippert (f. Kbh. 1894, d. Sst. 1969)
“FIRESTONE”. Reklameplakat, ca. 1955. Tryksign. Aage Lippert. Litografi i farver. Bladstørrelse 78×50. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag