Lise Malinovsky (f. København 1957)
“Enken No. 1” (La Pautoja). Sign. på bagsiden Lise Malinovsky 96/97. Olie på lærred. 180×145
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020