2048/56
Engelsk empire sybord af mahogni, opklappelig låge under hvilken talrige rum, prydet med intarsia og knopper af ben og perlemor. Ca. 1810. H. 79. B. 56. D. 39.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Finérskader. Nøgle medfølger. Vakkelvorn.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag