2048/​56

Engelsk empire sybord af mahogni, opklappelig låge under hvilken talrige rum, prydet med intarsia og knopper af ben og perlemor. Ca. 1810. H. 79. B. 56. D. 39.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Finérskader. Nøgle medfølger. Vakkelvorn.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

(Autobud) 1.600 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK