Nicolai Howalt (f. København 1970)
Trine Søndergaard (f. Grenå 1972)
To fotografier fra serien “N+T”, 2000. Begge ed. 1/5. Signeret Trine Søndergaard, Nicolai Howalt på bagsiden af rammen. C-print i passe partout og ramme. Lysmål 39×59 cm. (2)
Proveniens: Købt hos kunstnerne af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019