2431/​85

Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)

Marine med sejlskib under dansk flag. Sign. Vilh. Arnesen 1930. Olie på lærred. 69×100.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2015, 2020 nr. 15.

Krakeleringer og mindre afskalninger. Retoucheringer.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?