2033/177
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Kystparti med sejlskibe på Sundet. Sign. Joh. Neumann. Olie på lærred. 49×73,5.
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag