2443/​41

Et par kinesiske brudestole med armlæn af hardwood med sæder af flet, rygge med udskåret dekoration indlagt med ben. Begge med rester af eksportmærker af voks. 19. årh. H. 93. B. 53. D. 42. (2)

Sælger oplyser: Den ene stol har 2 delvist ormædte ben (se billede 5). Den ene stol har et mindre hul i fletværket (se billede 5).

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?