2438/723
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Rund vase af lertøj dekoreret med orange uranglasur. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 17. Diam. 19.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker.
Fra
i
Vurdering
26 bud
1023637 | ||
813467 | ||
1023637 | ||
327644 (Autobud) | ||
1023637 | ||
327644 (Autobud) | ||
1023637 | ||
327644 (Autobud) | ||
1023637 | ||
327644 (Autobud) | ||
1023637 | ||
327644 (Autobud) | ||
1023637 | ||
327644 (Autobud) | ||
1023637 | ||
327644 (Autobud) | ||
1023637 | ||
327644 (Autobud) | ||
1023637 | ||
327644 | ||
51104 (Autobud) | ||
327644 | ||
51104 (Autobud) | ||
327644 | ||
51104 | ||
327644 |