1834/1261
Diamantbroche af 14 kt. hvidguld, prydet med talrige brillant-, enkeltslebne samt old-cut diamanter. L. 5 cm. 7,5 g. 20. årh.s begyndelse.
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 22. august 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud