2008/​608

Ida Bagus Agung (f. 1936, d. 1993)

Balinesisk kvinde. Sign. Ida Bagus Agung, Denpasat Bali. Skulptur af udskåret træ. H. 124.

Revner i træet på venstre skulder samt enkelte mindre revner.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag