2004/265
Fire kinesiske tallerkener af porcelæn, dekorerede i blå, de tre dekorerede med blomsterkrans, én med prunus og pæoner. 18. årh. Diam. 23. (4)
Kanthak og uregelmæssigheder på spejl. En tallerken med revne på fanen. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag