2138/41
Senempire bergere af mahogni, buet ryg udskåret med ornamentik. 19. årh.s første halvdel.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag