1917/885
Emile Gallé (f. Nancy 1846, d. sst. 1904)
Lille vase af firepolished blåt glas i to nuancer, overfangsglas udskåret med motiver i form af blomster, blade samt en stjerne. Sign. Gallé. H. 11,2.
Øverste kant afslebet.
Moderne kunst og design, 23. april 2019
Vurdering
Hammerslag