2118/​1076

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Golf”. Et par pendler med skærme af kobber. Udført og mærket hos Fog & Mørup. H. 23. Diam. 28.5. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Gitre mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK