2118/1076
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Golf”. Et par pendler med skærme af kobber. Udført og mærket hos Fog & Mørup. H. 23. Diam. 28.5. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gitre mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag