911/​310

Et par rokoko lampetspejle, næsten identiske, forgyldt træ, udskåret med ornamentik og bladværk, hver med to svungne lysarme. Nordtyskland, 18. årh. H. 93. B. 45. (2)

Møbler, ure, sølv, bronze, porcelæn og tæpper, 30. november 2022

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK