1934/​1129

Dirks m.fl.

Et diamantsmykkesæt af 14 kt. guld, rosa- og hvidguld bestående af blomsterring og blomsterhalskæde hver prydet med fire brillantslebne diamanter. Str. 57. L. 43 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ringen mangler en diamant samt et blad på den ene blomst.

Smykker, 21. august 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK