2139/332
Et sæt på 18 skeer af delvis forgyldt sølv med havfruer. Vægt ca. 350 g. Tyskland. Ca. 1900. L. 12,5. (18)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud